Základní informace

Portál Knihovny.cz poskytuje jednotný přístup ke službám českých a moravských knihoven - komukoliv, odkudkoliv a kdykoliv.

Na našem portálu můžete prohledávat katalogy všech zapojených knihoven z jediného vyhledávacího řádku.

Nenašli jste ve své knihovně, co jste hledali? Sháníte odborné zdroje pro pro svou práci či studium? Nebo jen hledáte čtenářskou inspiraci? Pak je portál Knihovny.cz právě pro Vás.

Česká republika se může pyšnit nejhustější sítí veřejných knihoven v Evropské unii a naše úsilí směřuje k tomu, aby se Knihovny.cz staly bránou do většiny z nich. Rozrůstající se výčet institucí a zdrojů, které jsou nyní součástí projektu, najdete zde.

Funkce portálu Knihovny.cz

Na portálu lze provádět tytéž úkony, které umožňují online katalogy zapojených knihoven:

Co máme navíc:

Kontext

Portál Knihovny.cz je projekt, který vychází z Koncepce rozvoje knihoven ČR na léta 2011 - 2015 a je ukotven v i současné Koncepci rozvoje knihoven v ČR na léta 2017 - 2020. Organizační záležitosti portálu nyní zajišťuje SDRUK (Sdružení knihoven ČR). Centrální portál knihoven přibližuje celé české knihovnictví trendu, který je patrný v západní Evropě, ať už se jedná o finské portály Finna.fi, dánský Bibliotek.dk či nizozemský Bibliotheek.nl. Všechny tyto projekty mají společný cíl: zjednodušit přístup k informacím a dokumentům a nabídnout fondy knihoven včetně jejich služeb na jednom místě.

Více o projektu